Štvrtok, 28. september 2023, Meniny má: Václav

Návštevy
Dnes1
Včera3
Spolu95947

Online: 1 prítomný


Powered by VCNT - Visitorcounter

Farnosť

Poriadok svätých omší


 


Čítať ďalej: Poriadok svätých omšíNový správca farnosti Plaveč


1. júl 2015 sa do kroniky farnosti Plaveč zapísal ako deň, keď po 15-tich rokoch nastúpil na uvoľnené miesto správcu farnosti kňaz Mgr. Jozef Smetanka. Na sv. omši ho do úradu uviedol dekan Pavol Dráb. V závere ho v mene celej farnosti privítal člen farskej rady František Pčolka. Oficiálne privítanie starostom obce Plaveč sa konalo v nedeľu, na sviatok sv. Cyrila a Metóda. Kňaz Jozef Smetanka prišiel do farnosti Plaveč z Kendíc, kde pôsobil od roku 2003.

(© Plavečské noviny, Peter Šlosár)

 
Rozlúčka s kňazom Ľubošom Lipkom


Sv.omša o 10:45 hod. v poslednú júnovú nedeľu sa niesla v duchu rozlúčky s kňazom Mgr. Ľubošom Lipkom, ktorý v našej farnosti pôsobil uplynulých 15 rokov. Na sv. omši sa s ním oficiálne rozlúčili organizácie, ktoré pôsobia v obci Plaveč a to - miništranti, mariánska mládež,ružencový spolok, farská rada, kostolníčky, folklórne súbory Kalina a Plavčanka,  hasiči, zástupcovia obecného

Čítať ďalej: Rozlúčka s kňazom Ľubošom LipkomŽivotné jubileum kňaza


V sobotu 18. apríla 2015 sa konala slávnostná svätá omša, ako poďakovanie za dar života pri príležitosti 50 rokov života kňaza a správcu farnosti Plaveč, vdp. Ľuboša Lipku. Hlavným celebrantom bol košický emeritný arcibiskup, Mons. Alojz Tkáč. Na sv. omši sa zúčastnili kňazi z okolia, dekan, rodinní príslušníci a veriaci z farnosti Plaveč. Slávnosť skrášlili krojovaní a miestny spevácky zbor. Starosta obce venoval kňazovi Ľubošovi ako spomienku na tento deň obraz s motívom stvorenia sveta. Po skončení sv.omše bolo pre pozvaných hostí pripravené pohostenie v miestnej reštaurácií Biely dom.

 Veľkonočná vigília v Plavči


Začiatkom slávenia obradov Bielej soboty predchádzalo svätenie jedál, ktoré sa aj tento rok konalo podvečer na Bielu sobotu a ráno na Veľkonočnú nedeľu. Až do večerných obradov veľkonočnej vigílie si mohli veriaci počas celého dňa pokľaknúť pri Božom hrobe a uctiť si tak ukrižovaného Ježiša Krista. Na začiatku omše kňaz posvätil nový oheň, od ktorého sa zapálila veľkonočná svieca – paškál. Súčasťou sv. omše je aj obnova krstných sľubov a posvätenie vody, ktorá sa používa pri krste.  Slávnosti veľkonočného trojdnia skrášlili krojovaní, hasiči a miestny spevácky zbor. Neodmysliteľnou súčasťou obradov Bielej soboty je procesia okolo kostola pri ktorej kňaz požehnáva svetové strany a ktorá sa koná na oslavu vzkrieseného Krista.

Aktuálne informácie
Verejná vyhláška

Stavebné povolenie "Komunikácia pre peších - obec Plaveč"

Program sv. omší

Podrobný program...tu!

Adresa úradu
Obecný úrad
Hviezdoslavova 101/4
065 44 Plaveč
Telefón
052/4921783
052/4284851
Fax: 052/4921711
E-mail
Úradné hodiny
Po7:30 - 15:30
Ut7:30 - 15:30
St7:30 - 17:00
Štnestránkový deň
Pi7:30 - 13:00
© 2011 Obec Plaveč. Všetky práva vyhradené. Vytvorené JK-Design.